Wszystkiego najlepszego z okazji 18-tych urodzin Google!

Wielki dzień dla wielkiej firmy – Google kończy dziś 18 lat. Dokładnie 27 września 1998 roku na świat przyszła, najpopularniejsza dziś wyszukiwarka. Z tej okazji oglądać możemy dziś jubileuszowy doodle.

 

Dokładnie 18 lat temu mogliśmy poznać Google, jednak prace nad fundamentami wyszukiwarki rozpoczęto już kilka lat wcześniej. Jeszcze podczas studiów (1996 r.) Lary Page i Siergiej Brian stworzyli znany dziś wszystkim algorytm Page Rank, który stał się początkiem rewolucji Internetu na całym świecie. Zadaniem algorytmu była ocena strony pod kątem liczby odwołań do strony oraz linków, do których sama odsyła. Im więcej informacji można było zdobyć dzięki danej witrynie, tym lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania powinna zajmować.

Od tego czasu Google rozwijał się z ogromną prędkością i robi to nadal. Wyszukiwarka zmieniała swoje funkcje, które stawały się coraz bardziej bogate i precyzyjne. Oprócz magazynu wiedzy w postaci stron internetowych, stopniowo możliwe było wyszukiwanie obrazów, filmów, map, firm i innych. Google oprócz samej wyszukiwarki dodało również wiele usług i produktów takich jak poczta Gmail, przeglądarka Chrome, reklamy Google AdWords, analityka Google Analytics, Android i inne. Niezaprzeczalnie działania te zmierzają w kierunku monopolizacji Sieci i dostarczania użytkownikom produktów odpowiadającym wszelkim potrzebom związanym ze środowiskiem Internetu. Wyszukiwarka, jak widać na przestrzeni lat zmieniała także szatę graficzną samego logo.

logos-google

Mechanizm samej wyszukiwarki także przechodził modyfikacje a wraz z nimi układ wyników wyszukiwania i czynniki, które mają wpływ na ranking stron. Idea jaką kieruje się Google to umożliwienie użytkownikom znalezienie informacji jak najszybciej i jak najbardziej precyzyjnie odpowiadającej na jego zapytanie.

Google obecnie zatrudnia ponad 57 tys. osób z całego świata nieustannie wymyślając, testując i wdrażając nowe rozwiązania. Co przyniosą kolejne lata z Google? Nie możemy się doczekać!

Freeline Agencja Interaktywna już od 2006 roku dostarcza firmom i osobom prywatnym nowoczesne rozwiązania internetowe – doradzamy i kreujemy, współtworząc tym samym sukces wielu firm.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).

FreshMail.pl