2GB darmowego miejsca od Google

Według niedawnego sondażu Gallupa, więcej osób bardziej obawia się hakerskiego ataku na konta internetowe niż włamania do swojego domu. Bezpieczeństwo zawsze było priorytetem dla Google. Opracowane przez tą firmę techniki bezpieczeństwa dedykowane przeglądarkom identyfikują niebezpieczne witryny i ostrzegają ludzi przed ich odwiedzaniem.Każdego dnia chronią ponad miliard użytkowników Chrome, Firefox’a i Safari.

Zespoły badawcze Googla regularnie publikują nowe raporty o działalności przestępczej w sieci, (np. o atakach na Gmail) dzięki czemu ludzie są informowani na bieżąco.

Pracownicy Googla przyznają, że: „mamy już wiele sposobów na to, aby informacje powierzone nam przez ludzi znajdowały się w bezpiecznym miejscu. Mimo to na tej płaszczyźnie jest jeszcze wiele do zrobienia.”

Google na swoim blogu zamieściło listę wybranych elementów, które możemy sprawdzić podczas przeglądu opcji bezpieczeństwa:

  • Odzyskiwanie informacji – dodanie numeru telefonu może pomóc nam w kontakcie jeśli Twoje konto zostanie zablokowane. Inaczej mówiąc, użyjemy Twojego numeru, aby ochronić Twoje konto.
  • Ostatnia aktywność – jest to szybki przegląd ostatnich wydarzeń zanotowany przez Google. Jeśli widzisz jakąkolwiek działalność z lokalizacji lub urządzenia, które nie jest zaufane, należy natychmiast zmienić hasło.
  • Uprawnienia konta – są to aplikacje, strony internetowe i urządzenia podłączone do konta Google. Przejrzyj je, i upewnij się, że są godne zaufania i faktycznie z nich korzystasz. Możesz usunąć nieaktualny numer telefonu lub aplikację, której nigdy nie używasz.

Sprawdzenie prawidłowości zabezpieczeń Twojego konta Google zajmie Ci tylko kilka minut. W ramach podziękowania dla użytkowników przygotowano niespodziankę. Jeśli do 17 lutego wykonasz skanowanie kontrolne otrzymasz w prezencie dodatkowe 2GB pojemności na dysku Google. W tym celu wejdź w Ustawienia konta i użyj opcji przeglądy kontrolne.

Źródło: http://googleblog.blogspot.com/2015/02/take-security-checkup-on-safer-internet.html

Freeline Agencja Interaktywna już od 2006 roku dostarcza firmom i osobom prywatnym nowoczesne rozwiązania internetowe – doradzamy i kreujemy, współtworząc tym samym sukces wielu firm.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).

FreshMail.pl