Kalkulator Kalorii? – nie, to nowa aplikacja Google!

Oceń kaloryczność swojego posiłku za pomocą aplikacji Google – wystarczy tylko jedno zdjęcie!

W dobie nacisku na zdrowe odżywianie i wysportowaną sylwetkę, każdy mniej lub bardziej zwraca uwagę na ilość spożywanych kalorii oraz na jakość produktów, które kupujemy. Przygotowując posiłki we własnym zakresie, obliczanie ich gramatury oraz kalorii nie jest niczym trudnym. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy odżywiamy się poza domem. Wiele pracujących osób, które rygorystycznie dbają o wartość odżywczą spożywanych produktów, nie ma możliwości sprawdzenia kaloryczności zamówionych posiłków. Co wtedy zrobić?

Odpowiedź jest prosta – zrobić zdjęcie! Google zapowiada uruchomienie nowej aplikacji, która za pomocą analizy zdjęcia posiłku, będzie w stanie podać nam ilość kalorii jakie zawiera potrawa. Technologia AI za pomocą analizy pikseli znajdujących się na zdjęciu, opracuje rozmiar i kształt sfotografowanego obiektu, a w rezultacie po przetworzeniu danych będzie w stanie ocenić kaloryczność potrawy. ,,Im2Calories” – bo taką nazwę będzie nosić aplikacja, działać będzie na podstawie wyrafinowanego algorytmu.

Przypuszcza się, że aplikacja będzie rewolucyjnym produktem, którego dostępność i łatwość użycia pozwoli na znaczne ograniczenie spożywanych kalorii, zwiększenie świadomości odżywiania, a w rezultacie pomoc w walce z otyłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).