Google wchłonięty przez Alphabet!

Google stał się częścią nowego holdingu o nazwie Alphabet – ogłosił Lary Page, jeden z założycieli Google. Jest to jeden z największych newsów ostatnich dni, ponieważ odkąd pamiętamy firma nie wprowadzała wcześniej tak potężnych zmian, związanych z jej organizacją. W skład nowego holdingu wchodzą takie firmy jak: Capital, Calico, Fiber, Google, X Lab, Ventures i Nest.

lista
Źródło: http://mobirank.pl/

Zmiany dotyczą także zarządu firmy – nowym CEO Google’a został Sundar Pichai, a Lary Page i Sergey Brin zasiedli we władzach Alphabetu. Każda z wspomnianych firm będzie miała własnego prezesa, co jednak nie powinno wpłynąć na samą markę Google i produkty, które oferuje. Topowe narzędzia takie jak Gmail, Kalendarz Google i Dysk Google nie zmienią swojej nazwy.

Szum związany ze sprawą zauważono nie tylko w środowisku technologicznym, ale również na giełdzie, gdzie akcje Google nie spadły, tak jak przypuszczano, a wzrosły o 6%. Od tej chwili Google podlega pod Alphabet i ma skupiać się wyłącznie na produktach internetowych oraz niekiedy na innych aktywnych projektach typu Life Sciences.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).