Identyfikacja wizualna. Nie daj się zaszufladkować!

Rynek przesycony jest firmami oferującymi przeróżne usługi, reklamującymi się jako w pełni profesjonalne i rzetelne. Jednak gdy wpiszemy ich nazwę w wyszukiwarkę nie różnią się od siebie niczym szczególnym lub ich profile czy strony WWW świecą pustką. Jeśli nie chcesz być jedną z firm pozbawionych wizerunku, przeczytaj i zastosuj się do poniższych wskazówek!

 1. www
  Strona WWW Freeline

  Strona WWW to nie wizytówka

Pomimo obecności nowego trendu na wizytówkowe strony WWW, nie wystarczy okroić informacji o firmie jedynie do danych kontaktowych. W dzisiejszych czasach to stanowczo za mało. Pokaż się klientowi i to z jak najlepszej strony, napisz coś o sobie i tym czym się zajmujesz. Przyciągnij i zatrzymaj jego uwagę – to się opłaca!

 1. Niech Twój wizerunek będzie Twoim kompasem

Stabilny wizerunek firmy pozwala budować leady (hasła) spójne zarówno z oczekiwaniami użytkownika, jak i tym co jesteśmy w stanie mu zaoferować. Nie można oczekiwać niezwykłej skuteczności od reklamy strony internetowej o nieprzygotowanym gruncie wizerunkowym. Jedyne co nas wówczas może zaskoczyć to wysoki bounce rate (współczynnik odrzuceń).

 1. Wyróżnij się z tłumu

Wiemy, że zdjęcia ,,stockowe” są bardzo szybką i dobrą jakościowo opcją. Niestety ich specyfika narzuca im ogólnikowość – dopasowane do każdego, nie są niczym wyjątkowym. Krótko mówiąc, nie mają z Tobą nic wspólnego. Wyróżnijsię z tłumu, pokaż swoją firmę, personel i samego siebie – wyjdź do klienta i bądź autentyczny!

zdjecie-freeline
Zespół Freeline
 1. Magiczne 10 sekund – wykorzystaj je!

Z badań wynika, że przeciętny użytkownik potrzebuje zaledwie 10 sekund, aby ocenić czy strona na której się znajduje jest mu przydatna. Warto wykorzystać jej topowe elementy, aby w efektywny sposób zwrócić uwagę odwiedzającego i uświadomić mu, że znajduje się we właściwym miejscu.

 1. Wykorzystaj efekt synergii

post
Identyfikacja wizualna Freeline

Zadbaj o identyfikację wizualną, spójną z wizerunkiem Twojej firmy. Pamiętaj, aby stosować się do zawartych w niej założeń. Pomoże to utrwalić Twój wizerunek w umysłach odbiorców i uzyskać pożądane wrażenie.

 1. Nie lekceważ grafik

Pamiętaj, że treści na stronie WWW nie ograniczają się jedynie do tekstu. Im lepszej jakości multimedia publikujesz na w swojej witrynie, tym subtelniej i skuteczniej możesz wpływać na swoich klientów. Ciekawe i pomysłowe zdjęcia i filmy wykorzystaj do stworzenia atrakcyjnego kontekstu dla zamieszczanych treści słownych.

 1. AIDA to nie wróżka ale też działa cuda

Od poziomu reklam, które publikujesz w sieci zależy czy klient wybierze akurat Twój produkt. W biznesie nie ma czasu na metodę ,,prób i błędów”. Wykorzystaj sprawdzony model kreacji treści reklamowych AIDA i zwiększ efektywność swoich reklam. To takie proste!

 1. Sprecyzuj swój wizerunkowy cel

facebook
Social Media Freeline

Określ w jaki sposób chcesz być postrzegany i konsekwentnie realizuj swój plan. Pokaż potencjalnym klientom stabilny, przemyślany wizerunek i kulturę organizacyjną, z którą mogliby się utożsamiać. Łatwiej jest przekonać do współpracy klienta, jeśli ten widzi zbliżone wartości w firmie oferującej produkty, których szuka.

 1. Nie ograniczaj się, idź na całość

Odkryj potencjał drzemiący w Social Media. Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielką moc posiada efektywnie prowadzony profil na Facebooku, Twitterze, Instagramie i innych portalach. Wykorzystaj je do budowania wizerunku swojej marki lub kampanii produktowej. To świetna forma bezpłatnej reklamy!

 1. Nie zaniedbuj swojego wizerunku

Jeśli Twoja firma powstała ładnych parę lat temu, nieważne jak świetna wówczas była Twoja strategia wizerunkowa. Wiedz, że czas najwyższy, aby ją zmienić. Przyjrzyj się swojemu logotypowi oraz hasłom i gadżetom reklamowym. Zastanów się czy odpowiadają aktualnym trendom i oczekiwaniom Twojej grupy docelowej. Zainteresuj i daj się polubić!

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy stworzyć Ci spójny wizerunek Twojej firmy. Kliknij tutaj i sprawdź nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *