Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?

Dotychczas pisaliśmy mniej lub bardziej humorystycznie na tematy branżowe, związane głównie ze specyfiką stron internetowych, SEO i SEM. Tym razem piszemy śmiertelnie poważnie, choć ten wpis dotyczy zupełnie innej dziedziny, jednak jak większość wpisów jest także powiązany z Google.

Google prawdę Ci powie…

i odpowie (niestety) na każde pytanie. Potęga Google jest nam dobrze znana. W wynikach jakie od niego otrzymujemy można znaleźć wszystko, czego chcemy. Istnieją jednak przypadki, kiedy użytkownikowi lepiej nie podsuwać odpowiedzi na postawione przez niego pytanie.

Kiedy?

Według Google Keyword Tool w Polsce fraza ”Jak popełnić samobójstwo” średnio miesięcznie wpisywana jest 1600 razy. Co gorsze w bazie informacji Google, istnieją precyzyjne odpowiedzi na tego typu pytania, a uzyskanie jej jest prostsze niż by się wydawało.

Jak wykorzystać Google do walki z falą samobójstw?

W amerykańskiej wersji przeglądarki po wpisaniu zapytania dotyczącego samobójstwa, na pierwszej pozycji w rezultatach pojawia się numer telefonu zaufania. Niestety w innych krajach to rozwiązanie nie zostało wprowadzone i musimy działać na własną rękę wykorzystując moc SEO.

O akcji StayFly i innych polskich blogerów

Opisywany problem zauważył jakiś czas temu autor bloga StayFly i postanowił działać na własną rękę. Opublikował wówczas artykuł o tytule ,,Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?” – skutki były zdumiewające. Okazało się, że miesięcznie na jego bloga trafia około 4000 osób, po wpisaniu w Google fraz związanych z odbieraniem sobie życia. Postanowił działać i zaprosić innych blogerów do wzięcia udziału w akcji polegającej na zhackowaniu Google. W sieci miały pojawiać się artykuły, których tytuł zapowiadał przepis na odebranie sobie życia, a w rzeczywistości nakłaniał do jego ratowania. Więcej o samej akcji można dowiedzieć się tutaj.

Jaki był efekt?

Obecnie po wpisaniu zapytania dotyczącego skutecznego lub bezbolesnego samobójstwo widać wpisy: HaloZiemia, Nishki, StayFly i PaulinyWnuk. Gdy wpisze się frazę „Jak się zabić”, na samej górze pojawia się wpis Tattwa.

Osobiście zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji, sami także obiecujemy, że niebawem dołączymy do grona osób depozycjonujących niechciane frazy w Google – w końcu chodzi o ludzkie życie, a o to warto walczyć!

Życie to dar – chrońmy to, co jest najcenniejsze!

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).