Jest pomoc od Microsoft dla ofiar „Revenge Porn”

Dość niedawno pisaliśmy o głośnym temacie ,,Zemsty Porno” oraz o tym, że Google zapowiadał poczynienie pewnych kroków, aby pomóc wyeliminować to zjawisko z wyników wyszukiwarek poprzez stworzenie systemu, który umożliwia wysłanie zgłoszenia dotyczącego nielegalnego umieszczenia w sieci zdjęć bez zgody właściciela.

Kilka dni temu Microsoft poszedł o krok dalej i udostępnił formularz, dzięki któremu użytkownicy mogą zgłaszać linki do stron, zawierających nagie i kompromitujące zdjęcia oraz video, w celu ich usunięcia z wyników wyszukiwania Bing.

Aby skorzystać z pomocy oferowanej przez Microsoft, użytkownik zobowiązany jest do podania imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz adres URL do strony zawierającej niechciane materiały. Zapytania dotyczą także prawdopodobieństwa udzielenia przez użytkownika zgody na rozpowszechnianie jego wizerunku oraz obecności informacji personalnych w tychże materiałach.

Obecnie strona działa jedynie w języku angielskim, jednak w kolejnych tygodniach będzie dostępna również w innych językach. Firma obiecała, że zgłoszone linki będą usunięte z wyników wyszukiwarki Bing. Ze względu na fakt, iż wyszukiwarka Yahoo! korzysta z tego samego silnika wyszukiwania możliwe, że i tam wyniki także zostaną usunięte.

Podczas gdy linki do niechcianych zdjęć i filmów video mogą być w całości usunięte, Microsoft zwraca uwagę, że content nie zniknie ze wskazanych źródeł, a jedynie z wyników wyszukiwania.

Więcej informacji dotyczących tematu „revenge porn” można uzyskać odwiedzając stronę Cyber Civil Rights Initiative lub Without My Consent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).