Fakty zamiast mitów – Nowa polityka Google

Nadmiar informacji jakie są publikowane w internecie sprawił, że większość z nich niestety zasługuje na miano ,,śmieciowych”. Niestety musimy się przez nie przedrzeć by uzyskać rzetelne fakty, a nie plotki. Jest to męczące i często zniechęca do dalszego poszukiwania potrzebnych informacji. Google postanowił ułatwić poszukiwanie informacji i znalazł rozwiązanie tego problemu.

Ranking stron internetowych miałby być układany według prawdziwości informacji jakie zawiera strona. Co to oznacza? Obecnie popularne strony zawierające głównie plotki i skandaliczne informacje straciłyby swoje stosunkowo wysokie pozycje, na rzecz stron podających rzetelne informacje.

Antynaukowi obrońcy dostają świra na punkcie wprowadzenia rankingów wiarygodności Google. Niedawno wprowadzone narzędzie – Knowledge-Based Truth, działające na zasadzie porządkowania zdobytego przez Google ogromu informacji, spycha w dół rankingu strony podające sprzeczne lub nieprawdziwe fakty. I tak, na przykład ranking stron zawierających medyczne informacje dla lekarzy, automatycznie uszereguje na dole rankingu propagandowe dyskusje na temat złego wpływu szczepionek.

Mimo tego, że program jest jeszcze w fazie badań, wywołuje wiele kontrowersji i obaw zwłaszcza w gronie antynaukowych obrońców, którzy doskonale zdają sobie sprawę jak nisko w rankingu mogą spaść ich strony zajmujące się głównie zamieszczaniem kontrowersyjnych, zamiast rzetelnych informacji.

Freeline Agencja Interaktywna już od 2006 roku dostarcza firmom i osobom prywatnym nowoczesne rozwiązania internetowe – doradzamy i kreujemy, współtworząc tym samym sukces wielu firm.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).

FreshMail.pl