Niezbędnik wakacyjny, czyli dlaczego wybrać aplikację Zdjęcia Google?

Wakacje już za pasem i pewnie większość z Was zaczęła już kolekcjonować letnie wspomnienia. Dzięki możliwościom, jakie daje nam nowoczesna technologia możemy w prosty sposób robić, w nieograniczonej ilości, naprawdę dobre zdjęcia. Powstaje jednak pytanie gdzie je przechowywać i jak, leżąc na plaży lub przechadzając się po górach, można szybko podzielić się nimi z przyjaciółmi? Z pomocą przychodzi aplikacja Zdjęcia Google!

Google o aplikacji: ,,Zdjęcia Google są nową, niezależną aplikację, która pomieści wszystkie Wasze zdjęcia i filmy, pomoże je uporządkować, ożywić i odszukać w dowolnej chwili. Dzięki niej będziecie mogli udostępnić i zapisywać wszystkie wspomnienia, które są dla Was ważne.” A my dodamy tylko, że aplikacja ma niesamowity potencjał, który warto wykorzystać.

Dlaczego warto używać Zdjęcia Google?

  1. Łatwe udostępnianie przez link

Nie musisz zastanawiać się czy osoba, której chcesz udostępnić swoje zdjęcie ma zainstalowaną tę samą aplikację. Możesz dzielić się swoimi zdjęciami z każdym – wystarczy wybrać opcję ,,pobierz plik” i w dowolny sposób przekazać go dalej np. mailem. Dodatkowo fotki możecie udostępniać poprzez znane aplikacje typu WhatssApp lub Twitter, a gdy nie są Wam już potrzebne, można szybko usunąć je korzystając z opcji ,,udostępnione linki”.1

  1. Wyszukiwanie jak w Gmailu

Będąc na wakacjach nie marnujcie czasu na opisywanie zdjęć. Aplikacja Zdjęcia Google zrobi to za Was, poprzez wyszukiwanie za pomocą tego, co znajduje się na fotografii. Magiczna lupa znajdzie wszystko, co zostanie wpisane w zapytanie np. ,,plaża”, ,,góry”, ,,psy”. Dzięki funkcji geolokalizacji, można wyszukiwać zdjęcia również na podstawie miejsca, gdzie zostały zrobione.

  1. Proste wybieranie wielu zdjęć

Aby wybrać zdjęcia, które chcecie udostępnić, wystarczy że w mobilnej wersji aplikacji przytrzymacie palec na jednym ze zdjęć, a następnie przesuniecie nim, aby wybrać kolejne. To takie proste!3

  1. Przybliżanie i oddalanie widoku jednym gestem

Do ustawienia widoku zdjęć z poziomu albumów, a nawet miesięcy wystarczy tylko jeden gest uszczypnięcia. W ten sam sposób można przybliżać i oddalać zdjęcie.

  1. Szybkie przewijanie kolekcji zdjęć

Często przewijanie dużej ilości zdjęć jest kłopotliwe. Z aplikacją Zdjęcia Google, nie doświadczycie tego problemu. Sami możecie wybrać, czy zdjęcie chcecie przewijać za pomocą palca, czy szybkiego suwaka działającego na zasadzie scrolla.

  1. Jeden gest – trzy tryby widoku

Przesuwając palcem w lewo i w prawo łatwo możecie przełączać się pomiędzy trzema trybami aplikacji – Zdjęciami, Albumami oraz Asystentem.

  1. Tworzenie historii

Dzięki aplikacji Zdjęcia Google możecie swobodnie tworzyć różne rodzaje projektów. Wystarczy nacisnąć ,,plus” w prawym, górnym rogu, aby automatycznie utworzyć galerie, kolaże, filmy i animacje. W ten sposób otrzymacie kolekcje zdjęć, które są chronologicznie uporządkowane i dodatkowo wzbogacone o informacje i wizualizacje na mapach.

  1. Automatyczne poprawianie zdjęć

Nie musisz marnować wolnego czasu na żmudny retusz zdjęć – zaczaruj swoje zdjęcia za pomocą magicznej różdżki, która automatycznie poprawia kolory, jasność i kontrast fotografii.

2

  1. Miejsce na wszystkie zdjęcia

Śmiało bujajcie w obłokach i trzymajcie swoje zdjęcia w chmurze o nieograniczonej pojemności. Możecie zarchiwizować w niej także te zdjęcia, które do tej pory trzymaliście na komputerze lub te, które były wykonane za pomocą aparatu. Skorzystajcie z programu dostępnego tutaj.

  1. Więcej miejsca w smartfonie

Korzystajcie z porad prywatnego Asystenta, który w odpowiednim czasie powiadomi was o kończącym się miejscu w pamięci smartfona i zasugeruje usunięcie niepotrzebnych zdjęć. Dodatkowo aplikacja Zdjęcia Google automatycznie wykona dla Was kopię zapasową fotografii i przechowa ją w chmurze, aby odciążyć pamięć Waszych urządzeń mobilnych.

Jak widać z aplikacją Zdjęcia Google otrzymacie świetne, bezpiecznie przechowane zdjęcia, którymi w łatwy i szybki sposób możecie podzielić się ze wszystkimi przyjaciółmi! Korzystajcie z wakacji, wszystkim innym zajmie się Google!

Źródło:

„http://googlepolska.blogspot.com/2015/07/zdjecia-google-10-porad-w-sam-raz-na.html”

„http://googlepolska.blogspot.com/2015/05/spojrz-na-zdjecia-w-zupenie-nowy-sposob.html” 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).