Jak sprawdzić kto logował się na moje konto na Facebooku?

Facebook absorbuje naszą uwagę coraz częściej i w większym stopniu. Brak możliwości zalogowania się do konta staje się często uciążliwa, stąd przy pierwszej lepszej okazji logujemy się do swojego profilu często na ,,obcych” urządzeniach. A czy po sprawdzeniu nowych informacji zawsze pamiętamy, aby się wylogować? Nie zawsze!

Wiele osób zadaje pytanie, jak sprawdzić czy ktoś logował się lub jest zalogowany na nasze konto na Facebook’u. Postanowiliśmy opisać prosty sposób, aby to sprawdzić!

Będąc zalogowanym na swoje konto Facebook, należy kliknąć koło zębate w prawym górnym logu, następnie z rozwijanego menu wybrać „ustawienia konta”. Po przejściu do innego widoku, przenosimy się do menu po lewej stronie, po czym wybieramy kategorię ,,bezpieczeństwo”, następnie „aktywne sesje”, gdzie znajdziemy listę urządzeń, z jakich logowano się do naszego konta. Dane opatrzone są także miejscem i datą logowania. Jeśli znajdziemy tam sesję, która nie należy do naszego urządzenia, spokojnie możemy ją zakończyć, klikając w button ,,zakończ aktywność” znajdujący się obok niej.

Aby mieć 100% pewność, że dostęp do naszego konta na Facebooku należy tylko do nas polecamy zmianę hasła do profilu oraz ustawienie dodatkowej opcji, dzięki której Facebook powiadomi nas w formie e-maila lub SMSa o nowym logowaniu do naszego konta. Ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą nasze dane i osobiste informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).