Jak obniżyć podatek na koniec roku?

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim konieczność złożenia rocznych zeznań podatkowych. Dla przedsiębiorców często oznacza to gorączkowe szukanie tzw. ,,kosztów dla firmy”. Odpowiednio zaplanowane wydatki na przedostatni miesiąc w roku pozwalają zoptymalizować kwotę podatku na kilka kolejnych miesięcy. Jak więc można obniżyć podatek w legalny sposób?

 

Masz pytanie? Zadzwoń: 533 375 575

 

Po pierwsze należy oszacować ewentualną kwotę podatku do zapłaty. Wielu przedsiębiorców kalkuluje na bieżąco i już w listopadzie doskonale wie, że czekają ich przymusowe zakupy. W kolejnym kroku należy zastanowić się, w jaki sposób, potocznie mówiąc ,,zrobić sobie koszty” jeszcze w tym roku, które potwierdzone będą odpowiednią fakturą oraz związane będą z działalnością jaką prowadzi przedsiębiorca.

Kilka sprawdzonych sposobów na obniżenie podatku na koniec roku:

  • opłacenie z góry usług abonamentowych
  • przekazanie darowizny
  • inwestycja w wizerunek firmy np. nową stronę WWW
  • opłacenie kampanii reklamowej realizowanej w kolejnych miesiącach
  • zakup majątku firmowego

Szczególnie ostatnia opcja cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Na rzecz zrobienia dodatkowych kosztów dla firmy, na koniec roku sprawiają sobie często nieprzemyślane prezenty – nowy samochód, który w mgnieniu oka traci na wartości lub inne dobra luksusowe, czy sprzęty, z których nigdy nie korzystają, a ich amortyzacja w kolejnym roku generuje dodatkowe, zupełnie niepotrzebne wydatki i obciąża firmowy budżet. Jak rozważnie wydać pieniądze z korzyścią dla swojego biznesu? Podpowiadamy! Drogi przedsiębiorco zainwestuj w usługę, która opłacona z góry, zaprocentuje w przyszłym roku i pozwoli Ci zwiększyć zyski Twojej firmy!

Zamów nową stronę internetową i odśwież wizerunek Twojej firmy w Sieci wraz z nadchodzących nowym rokiem lub opłać z góry voucher na reklamę internetową, który będziesz mógł wykorzystać w dowolnej chwili przez cały kolejny rok kalendarzowy. Proponowana opcja to możliwość wygenerowania odpowiedniej dla Ciebie kwoty na fakturze, która pozwoli Ci obniżyć podatek na koniec roku i kolejne miesiące. Dzięki tego rodzaju usłudze masz pewność, że dokonujesz właściwego wyboru. W rezultacie otrzymujesz rozwiązanie, dzięki któremu poprawisz kondycję Twojej firmy i zwiększysz liczbę pozyskiwanych Klientów w kolejnym roku.

Nie obciążaj budżetu swojego przedsiębiorstwa nieprzemyślanymi wydatkami. Postaw na wymierne korzyści, jakie daje kampania reklamowa i nowa wersja serwisu WWW, który jest wirtualną wizytówką Twojej firmy w Sieci. Wybieraj mądrze i generuj zyski, a nie straty!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *