Odświeżony Messenger

Nietrudno zauważyć, że Facebook stara się niemal na bieżąco poprawiać wszystkie błędy występujące w Messenegrze. Jednak aktualizacje to nie tylko naprawa „bugów”, ale także liczne usprawnienia. Najnowsza wersja tej aplikacji – 2.1 ma udoskonalić proces zakupów i płatności w aplikacji. Dodatkowe przyciski Call to Action i ulepszona komunikacja z botami to kolejne smaczki czekające na użytkowników. 

Messeneger przestał być już tylko komunikatorem. W zasadzie, co aktualizacje pojawiają się dodatkowe opcje. Dzięki najnowszej, developerzy mogą bez trudu utworzyć system płatności. Zakup wybranego produktu również jest banalnie prosty. Warto zaznaczyć, że możliwość płatności w aplikacji jest dopiero w fazie testów na terenie USA. Po pozytywnym przejściu prób pojawi się ona na pozostałych kontynentach.

Źródło: http://www.adweek.com/digital/messenger-platform-2-1/

Po ostatnim update zwiększono również ilość przycisków dla FanPage. Od teraz firmy oprócz standardowego „wyślij wiadomość”, będą mogli korzystać z:

– Shop Now,

– Get Support,

– Get Updates,

– Play Now,

– Get Started.

Źródło: https://www.engadget.com/2017/07/27/facebook-messenger-business-bot-update/

Do ważniejszych usprawnień aplikacji możemy zaliczyć także funkcję przetwarzania języka naturalnego dla chatbotów, co znacznie ułatwi komunikacje. Dotyczy ona, między innymi, reakcji na powitanie, kwotę do zapłaty, e -mail czy podziękowanie.

Jak widać Facebook robi wszystko, by zwiększyć ilość zadowolonych użytkowników. Co więcej – nie chodzi tu jedynie o odbiorcę indywidualnego, ale także o firmy, które coraz częściej korzystają z nowości stworzonych przez zespół Zuckerberg’a.

Źródło: http://newsfeed.pl/messenger-platform-2-1-prostsze-platnosci-nowe-przyciski-inteligentniejsze-boty/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz mnie do newslettera (możesz się wypisać w każdej chwili).