SEO

HTTP 500 internal server error – Co to błąd 500 i jak go naprawić

Każdemu z nas zdarzyło się natrafić na stronę internetową, która zamiast swojej zawartości zwróciła nam komunikat „500 internal server error”. To irytujący i często trudny do naprawienia błąd.

Po błędzie 404 który opisywaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów, nadszedł czas na błąd wewnętrzny serwera, czyli błąd 500.

W praktyce błąd 500 to nic innego niż:

Wewnętrzny błąd serwera – serwer napotkał niespodziewane trudności, które uniemożliwiły zrealizowanie żądania”

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_odpowiedzi_HTTP

Serwer na którym znajduje się strona z jakiegoś powodu nie jest w stanie jej zwrócić. Przyczyn takiej sytuacji jest całkiem sporo, oto najpopularniejsze z nich:

  • przeciążenie serwera liczbą zapytań
  • błąd w skryptach
  • błąd w pliku .htaccess
  • błędne ustawienie poziomu dostępu do plików

Błąd http 500 jak naprawić?

W przeciwieństwie do błędów np. 404, które wynikają z jasno określonych stałych przyczyn, błąd 500 jest dość uniwersalnym błędem, ciężko go więc zdiagnozować. Może tyczyć się sytuacji całkowicie niezwiązanych z nami takich jak zbyt duża liczba użytkowników naraz, z drugiej strony powodować może go brak średnika na końcu linijki z kodem PHP.

Tak duża rozbieżność bardzo często przekłada się na wiele godzin spędzonych na diagnozowaniu problemu. Wprowadzając zmiany w kodzie, warto więc zadbać o wykonanie kopii zapasowej plików, na których będziemy pracować, co w razie porażki umożliwia nam powrót do stanu pierwotnego. Warto także na bieżąco sprawdzać postęp swoich pracy, aby móc trafniej zdiagnozować, który fragment kodu może zawierać błędy.

Tworząc stroną internetową, warto od razu zadbać, by nie zawierała ona błędów. Współpracując z naszymi klientami, robimy wszystko, by ich serwisy były pozbawione jakichkolwiek wad. Zainteresowany? Sprawdź naszą ofertę – projektowanie stron internetowych lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *